Zhodnocení podzimu muži 2018/19

06.12.2018

Vážení příznivci kopané, ☺ Olešnické zvlášť ☺,

Podzimní část sezony 2018/2019 nám zdárně skončila, tak mi dovolte, se k ní pár slovy vrátit , za ,,A" mužstvo mužů.

Výborně rozjetá sezona v prvních 9-ti kolech naznačila možnosti našeho týmu. Mužstvo přenášelo svou pracovitost z tréninku do mistrovských utkání a většinou svou konstantní silou, soupeře postupně přehrávalo. Bylo na hráčích vidět jak chtějí a tím dávali radost nejen sobě , ale nám všem. Věděli jsme ,že nebude jednoduché projít soutěží bez ztráty kytičky a to se potvrdilo ke konci podzimní části. Příčiny vidím v menší koncentraci a takovému lehčímu uspokojení , že nám se stát nic nemůže !!! Opak byl pravdou, mužstva s námi přitvrdila a jak se říká jezdila po zadku. Neodehráli jsme špatná utkání , soupeře jsme dostali pod tlak, ale jak M. Beroun , tak Loštice nám po zásluze sebraly body tím , že hráz kterou vytvořily před svojí šestnáctkou , jsme nedokázali otevřít našimi silnými zbraněmi, což je určitě kombinace a rychlost (hlavně myšlenková). V čem vidím velkou sílu tohoto mužstva , že i přes nepříznivý stav a nakonec i výsledek , má mužstvo respekt k soupeři. Jsem hrdý na to , že jdeme po správné cestě. Ano, kádr vytvořený v Olešnici musí plnit roly favorita, co nás ovšem těší je, že v drtivé většině utkání je to podpořeno opravdu velmi kvalitním výkonem.

Bylo to náročné období , protože jsme honily (jak se říká) dva zajíce, naši soutěž a pohár Olomouckého okresu.

Ten oproti loňskému roku jednoznačně zkvalitnil o mužstva z KP. I tak musím před našimi hráči smeknout , za to jakým způsobem Olešnický fotbal reprezentovali. Postupně si poradili s Újezdem u Uničova (3:1),Sigmou Lutín (1:1,8:7pk),Chválkovicemi (2:0) a ve finále porazili Litovel (5:0) , zopakování loňského vítězství ,bylo mnohem těžší, o to sladší. Nyní se můžeme těšit na soupeře, s kterými si to rozdáme o Pohár KFS Olomouc. Pokud přejdeme přes nevyzpytatelný Javorník, můžeme se těšit na někoho z trojice Čechovice, Lipník nad Bečvou, Mohelnice.

Soutěž je v polovině a karty jsou jasně rozdány, naším úkolem je pokračovat v trendu, který je nastaven a přetavit podmínky vytvořené vedením oddílu k ,,tajným" .. no ,(☺ to by jsme byli jak ligové mužstva a to rozhodně nejsme ☺) k ,, POSTUPOVÝM" cílům. ☺

Hlavně přeji, všem vám , hráčům , kolegům, fanouškům, sponzorům ☺, hezký konec roku, veselé vánoce a co nejlepší vykročení do roku 2019. Věřím , že bude stejně tak krásný , jak ten končící.

Olešnický Diego Armando ☺. LG