Zhodnocení podzimu přípravka 2018/19

06.12.2018

Benjamínci Olešnice 2009 podzim 2018

Malé zhodnocení podzimní části ročníku 2018-19.

Po jarní části jsme jeli na mezinárodně obsazený turnaj do Olšan u Prostějova, kterého se zúčastnilo 30 týmů z České republiky, Polska a Slovenska. V tomto turnaji jsme obsadili konečné 28 místo, ale brali jsme to jako výbornou konfrontaci mužstev v našem věku a již máme domluvenou účast na další ročník příští rok, který se bude konat opět v červnu a to 16.6.

Koncem června se pořádalo tradiční zakončení sezony na hřišti v Olešnici, kde se odehrál zápas rodičů s dětmi. Zážitek jak pro rodiče tak i pro děti. Touto akcí se oficiálně završil soutěžní ročník 2017-2018, ve kterém jsme skončili na konečném 14 místě z 19 týmů a dětem začali prázdniny.

O prázdninách jsme měli možnost jít na domácí zápasy Sigmy Olomouc zadarmo. Šance někteří využili , jiní ne. Kluci meli příležitost vidět profesionální fotbal živě.

Přípravu na novou sezonu jsme zahájili 6.8. Děti na tréninky chodili v malém počtu, protože využívali prázdnin a jezdili po babičkách a po dovolených. Účast byla alespoň v takovém počtu, že tréninky mohli s omezením probíhat.

Nový ročník byl zahájen 1.9.. Ve skupině jsme potkali týmy Sigmy Lutín, SK Slatinice a FK Horka nad Moravou. První turnaj byl v Lutíně, kde jsme prohráli s domácím týmem 4-1, se Slatinicemi 4-0 a Horkou 6-3 a tím pádem nezískali ani bod. Druhý turnaj pořádalo mužstvo Slatinic. Ve Slatinicích se dařilo o poznání lépe a uhráli jsme 6 bodů za vítězství 4-1 nad Horkou, 4-2 nad domácím týmem a následovala jedna prohra 2-5 s Lutínem. Třetí díl turnaje se hrál v Horce nad Moravou. Těsné vítězství nad domácím týmem v poměru 5-4 a prohra s Lutínem 3-9 a Slatinicemi 1-3. Poslední díl turnaje se odehrál na domácím hřišti v Olešnici, na kterém se nám podařilo neprohrát a po výsledcích výhra s Lutínem 6-2, s Horkou 6-0 a remíze se Slatinicemi 1-1 jsme slavili vítězství na domácím turnaji. V konečném pořadí jsme skončili na 3. místě se ziskem 16 bodů. Skupinu vyhrál Lutín, druhé Slatinice a poslední Horka nad Moravou. O pořadí na 2a 3 místě rozhodla vzájemná bilance , která vyzněla v náš neprospěch.

V týdnu mezi turnaji jsme si místo tréninku dali přátelské utkání s Jesencem, který doma kluci porazli 11-5 a za týden v odvetě v Jesenci opět zvítězili 8-7. Do těchto zápasů jsme zapojili i naše nejmenší naděje. Aďu, Tomíka, Kubu, Vojtu a Vašíka. Tito kluci byli ze zápasu nadšeni a některým se podařilo dát i gól.

V druhém kole podzimních turnajů nám byli přiděleny týmy Troubelic, Vilémova a Štěpánova. 30.9. odstartoval turnaj v Troubelicích, kde se dosáhlo těchto výsledků. Výher nad Štěpánovem 8-3, Vilémovem 4-3 a prohry s domácím týmem 10-4. Další díl druhého kola turnaje se odehrál na hřišti ve Vilémově, kde jsme "utržili" od každého něco a po výhře nad Štěpánovem 6-2, remíze s domácím týmem 3-3 následovala prohra 2-6 s Troubelicemi. Třetí turnaj 2. kola naši kluci odehráli ve Štěpánově, kde jsme postupně remizovali s Vilémovem 4-4 a následovali dvě prohry, s Troubelicemi 2-7 a s domácím týmem 2-9. Čtvrtý a závěrečný turnaj 2.kola se odehrál na domácím hřišti v Olešnici, kde jsme získali 6 bodů za výhry nad Troubelicemi 3-1, nad Vilémovem 4-3 a jedné prohře 4-5 se Štěpánovem. V konečné tabulce jsme obsadili opět 3. místo, když vítězem bylo družstvo Troubelic, na druhém místě se umístilo družstvo Vilémova a na čtvrtém místě Štěpánov.

Mezi jednotlivými turnaji v týdnu jsme si opět zahráli přátelák se Hvozdem. Na hřišti Hvozdu jsme prohráli 6-9 a v odvetě na domácím hřišti se nám podařilo vyhrát v poměru 15-5.

Ukončení podzimní části sezóny jsme pokračovali v tréninku za příznivého počasí venku na hřišti. Nyní jsme se přesunuli do haly v Bouzově, kde trénujeme dvakrát týdně a připravujeme se na zimní a jarní část sezony.

Přes zimu jsme naplánovali prozatím účast na třech turnajích. A to 8.12. v Litovli, 9.2. na turnaji v Mohelnici, který pořádáme a 16.2 se zúčastníme zimní ligy starších přípravek ve Velké Bystřici, kam se naše družstvo nominovalo na základě umístění ve druhém kole turnajů podzimní části a po nepřihlášení některých výše postavených týmů. Nabídnuté příležitosti jsme využili.

Dále pro děti uspořádáme Mikulášskou nadílku 7.12., kde pro děti budou připravené malé překvapení od Mikuláše, anděla a čerta.

Turnaje a přípravné zápasy jsme odehráli v tomto složení:

Onďa a Aďa Voglovi, Honzík Bárta, David Čapka, Maťa Podsklan, Ruda a Peťa Knápkovi, Marťa Kolavík, Mates Mužík, Domča Kvapil, Vašík Zapletal, Filda Sasák, Štěpa Dolák, Pepa a Štěpa Dvořákovi, Vojta Spurný, Kubík Novák a Tomík Ženožička.

Na závěr chci moc poděkovat rodičům za jejich trpělivost a podporu při dopravě na turnaje, kde nás velkou mírou podporovali a fandili, a měli s námi trenéry trpělivost.

V neposlední řadě patří velké poděkování těm nejdůležitějším, dětem, bez kterých by to vlastně ani nešlo. Máme radost i za ně, když vidíme v jejich očích jiskřičky radosti ze vstřeleného gólu či z vítězsví.

Dále chceme z pozice trenérů všem popřát šťastné a veselé vánoční svátky, bohatou nadílku pod stromečkem a v novém roce hodně štěstí, zdraví, spokojenosti a mnoho osobních a také sportovních úspěchů.

Za trenérský tým ročníku 2009 Radek Kvapil a Ondra Vogl