Zhodnocení sezony muži 2017/18

13.06.2018

Zpravodajství z oddílu 1.FC Olešnice u Bouzova

Muži:

Průběh sezóny zhodnotil trenér L.Gallo takto:

" Vážení příznivci olešnické kopané,

Jarní sezona se nám pomalu chýlí ke konci , tak mi dovolte , abych se za ní ohlédl několika větami.

Neskrývaným cílem našeho ,A' týmu byl postup do krajské soutěže.

I když se to jevilo jako celkem snadný úkol , nebylo tomu tak.

Soupeři utkání s námi prostě nepodcení, většinou se sejdou , aby předešli ostudě a tak se stává, že pokud se nám nedaří proměnit pár šancí, tak se o výsledek utkání bojuje až do konce. Příkazy a Přáslavice toho byli důkazem, nehráli jsme vůbec špatný fotbal , ale prostě jsme se neprosadili střelecky a stálo nás to dohromady 5 bodů !!! Babice, DL. Loučka, Štěpánov a Drahanovice byla povinná vítězství . Na tyto soupeře ( i když tomu nerozumím) je pro mě nejdůležitější udržet mužstvo v koncentraci a utkání odehrát v plném nasazení. Ba naopak proti Horce, Újezdu, Blatci ( až na ten nervózní začátek) a pohárovému utkání s Českou Vsí se hráči soustředí - nepodcení a je z toho nejen dobrý výsledek , ale i hra.

Máme před sebou rozhodující krok , doma Majetín a v Olomouci našeho sympatického soupeře Hodolany, s obrovskou podporou jejich příznivců v zádech.

6.6 2018 ( Vy už samozřejmě znáte výsledek) budeme hrát finále Poháru OKFS s Konicí. Jde o klasický derby zápas , který představitelé kraje umístili na neutrální půdu a to do Červenky.

Na utkání se všichni moc těšíme , protože v něm půjde o ,, Největší" úspěch Olešnické kopané. Konice , která hraje v této sezóně o postup do KP, je velmi kvalitní tým , který hraje kombinační fotbal, založený na týmové spolupráci, kde všichni pracují , jak dopředu , tak i dozadu. A řekněme, že jde o klub, který nám ukazuje cestu jak dělat fotbal. Drtivá většina hráčů jsou odchovanci, kteří prošli všemi mládežnickými výběry v Konici. Jak sami víte i mi se o to u nás snažíme , ale jsme ještě v plínkách....

Takže držme si všichni navzájem palce , ať se vše podaří jak si přejeme.

Za sebe bych vám chtěl poděkovat za neustálou podporu, kterou od vás opravdu cítíme a máme z ní upřímnou radost".

A největší úspěch se skutečně dostavil....po heroickém výkonu porazili naši muži Konici 1:0 a postoupili tak do celorepublikového MOL Cupu, kde narazí na soupeře minimálně divizní úrovně .

S těmito příjemnými starostmi jdou ruku v ruce i povinnosti s přípravou zázemí pro hráče, které , a to si přiznejme, nemáme zatím zrovna nejlepší...Rádi bychom ho s podporou obce Bouzov, alespoň částečně upravili, aby stav vyhovoval požadavkům pro pořádání krajských soutěží. Snad nám bude vedení naší střediskové obce v této věci nápomocné.

Mládež:

Jsme velmi rádi. že u kategorie mládeže nemusíme řešit žádné potíže. Obě družstva fungují zejména díky trenérům na výbornou, pravidelně trénují a zlepšují se, což je hlavní. O výsledky u mládeže nejde.

Rádi bychom však počty dětí rozšířili, proto uvítáme další kluky i holky se zájmem o sport.

Kontakty na trenéry najdete na www.1fcolesnice.cz, kde se můžete informovat na tréninky apod.

Nově začínáme pracovat s dětmi předškolního věku, které připravují trenéři R. Zatloukal a A. Vyjídáček. V případě zájmu o tuto kategorii prosím kontaktujte trenéra R. Zatloukala -

mobil 739 475 266. Tréninky probíhají každý pátek od 16 hod. na hřišti v Olešnici.

Závěrem si dovolujeme poděkovat všem sponzorům za jejich příspěvky i všem obětavým lidem, kteří pomáhají s přípravami i při samotných mistrovských utkáních na domácím hřišti.

Bez nich bychom návštěvníkům nemohli nabídnout takový servis, na jaký jsou u nás v Olešnici zvyklý, takže všem veliké ...DÍKY!!!

Jan  Kamler